Moje usługi i kontakt

WOJTEK SZOT
wojtekszotpost@gmail.com

tel. 609626500

paczkomat: WAW157M

wysyłka: Wrzenie Świata - Szot, ul. Gałczyńskiego 7, 00-362 Warszawa

Co robię zawodowo?

prowadzę SPOTKANIA AUTORSKIE

Prowadzę spotkania z autorami i autorkami z okazji premier książek, w trakcie festiwali czy innych wydarzeń kulturalnych. Miałem przyjemność prowadzić spotkania m.in. z ponad setką Autorów i Autorek. Moje spotkania autorskie znajdziesz TUTAJ oraz na specjalnej stronie na FB - Szot bez fikcji.

W 2022 roku byłem kuratorem cyklu debat podczas 4. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego oraz w księgarniach - Wrzenie Świata i Najlepsza Księgarnia, prowadziłem klub książkowy w Krytyce Politycznej, prowadzilem warsztaty na SWPS.

 

piszę RECENZJE WEWNETRZNE

Przygotowuję dla wydawców recenzje wewnętrzne książek (czytam po polsku i angielsku). Pracowałem m.in. dla wydawnictwa Znak i W.A.B.

W zamian dostarczam streszczenie książki, wyszczególnienie jej mocnych i słabych stron oraz ocenę potencjału i szans na rynku.

piszę BLURBY, prowadzę PATRONATY

Piszę opinie na okładki książek – oraz patronuję tytułom. Robię to tylko w przypadku, gdy wiemy, ze książka jest naprawde dobra, a najlepiej – bardzo dobra.

Obejmuję książki patronatem. Minimalna kwota za patronat to 800 zł. Chcę mieć przestrzeń i czas na promocję wybranych pozycji, zatem nie decyduję się na więcej niż jeden patronat miesięcznie. Oferuję informowanie o pozycji i wydarzeniach z nią związanych, zdjęcia na Instagramie, posty na Facebooku oraz indywidualne formy promocji omówione wcześniej z wydawnictwami czy autorami. W przypadku wydawnictw niszowych możliwe patronaty za darmo, ale to już oczywiście kwestia wzajemnej sympatii i jakości literackiej.

redaguję KSIĄŻKI

Pomagam autorom i autorkom w napisaniu dobrej książki. W twojej powieści coś nie gra? Powiem Ci jak to naprawić. Przyjmuję też zlecenia od wydawców. Redagowałem m.in.: Jolanta Brach-Czaina, "Rzeczywistość komponowana" i "Błony umysły" Miron Białoszewski, "Na każdym rogu ta sama truskawka", Michał Nogaś, "Z niejednej półki. Wywiady", współpracowałem przy książkach Joanny Bator, "Ucieczka niedźwiedzicy" i "Gorzko, gorzko".

tłumaczę KSIĄŻKI

Przełożylem m.in.: Alison Bechdel, "Fun Home: Tragikomiks rodzinny" i "Sekret nadludzkiej siły"; Tom Gauld, "Mooncop"; Raymond Briggs, "Ethel i Ernest - Prawdziwa historia"; Mary M. Talbot, Bryan Talbot, "Oczko w głowie tatusia"; James Sturm, "Dzień targowy"; Miriam Katin, "Skazane na siebie"; Martin Lemelman, "Córka Mendla. Wspomnienia"; Sydney Smith, "Sam w mieście"

piszę ARTYKUŁY

Piszę o książkach, literaturze i rynku książki. Przygotowuję artykuły zarówno badawcze, jak i popularyzatorskie. Równie chetnie piszę o literaturze gatunkowej, co artystycznej. Komiks? Poezja? Dramat? Czytam wszystko. Naklejki na dżemach również. Regularnie publikuję  m.in. w "Gazecie Wyborczej" i serwisie Pasje na Empik.com 

prowadzę WYWIADY, WARSZTATY... AKCJE NIESTANDARDOWE?

Bardzo chetnie!

Napisz do mnie, jeśli chcesz nawiązać współpracę, wysłać mi książkę, albo masz inny pomysł na to jak możemy współpracować.