Moje usługi i kontakt

WOJTEK SZOT
wojtekszotpost@gmail.com

tel. 609626500

paczkomat: WAW157M

wysyłka: Wrzenie Świata - Szot, ul. Gałczyńskiego 7, 00-362 Warszawa

Co robię zawodowo?

prowadzę SPOTKANIA AUTORSKIE

Prowadzę spotkania z autorami i autorkami z okazji premier książek, w trakcie festiwali czy innych wydarzeń kulturalnych. Miałem przyjemność prowadzić spotkania m.in. z: Anną Bikont, Stefanem Chwin, Davidem B., Andrzejem Franaszek, Jarosławem Kaminskim, Magdaleną Kicińską, Joanną Lech, Normanem Leto, Martą Mazuś, Mawilem, Scottem McCloudem, Pawłem Sołtysem, Mirosławem Wlekłym, Katarzyną Tubylewicz, Zytą Rudzką.

Prowadzę spotkania w Warszawie i wyjazdowo. Informuję o nich na fanpejdzu i wkładam energię w promocje wydarzenia. Moje oczekiwania finansowe zaczynaja sie od 300 zł brutto (plus zwrot kosztów podróży). Jest to kwota negocjowalna w przypadku wydawnictw niszowych i wydarzeń kameralnych.

 

piszę RECENZJE WEWNETRZNE

 

Przygotowuję dla wydawców recenzje wewnętrzne książek (czytam po polsku i angielsku). Pracowałem m.in. dla Znaku i W.A.B. Stawka minimalna to 300 zł brutto, przy bardzo obszernych pozycjach wzrasta.

W zamian dostarczam streszczenie książki, wyszczególnienie jej mocnych i słabych stron oraz ocenę potencjału i szans na rynku.

piszę BLURBY, prowadzę PATRONATY

Piszę opinie na okładki książek – oraz patronuję tytułom. Robię to tylko w przypadku, gdy wiemy, ze ksiazka jest naprawde dobra, a najlepiej – bardzo dobra.

Obejmuję książki patronatem. Minimalna kwota za patronat to 500 zł. Chcę mieć przestrzeń i czas na promocję wybranych pozycji, zatem nie decyduję się na więcej niż jeden patronat miesięcznie. Oferuję informowanie o pozycji i wydarzeniach z nią związanych, zdjęcia na Instagramie, posty na Facebooku, rozmowę w ramach podcastów oraz indywidualne formy promocji omówione wcześniej z wydawnictwami czy autorami. W przypadku wydawnictw niszowych możliwe patronaty za darmo, ale to już oczywiście kwestia wzajemnej sympatii i jakości literackiej.

W ramach patronatu mogę przeprowadzić wywiad, zamiescic dodatkowe BUFOROWANIE (czyli umieśćić w moich mediach społecznościowych interesujący fragment książki).

 

redaguję KSIĄŻKI

 

Pomagam autorom i autorkom w napisaniu dobrej książki. W twojej powieści coś nie gra? Powiem Ci jak to naprawić. Przyjmuję też zlecenia od wydawców.

 

piszę ARTYKUŁY

 

Piszę o książkach, literaturze i rynku książki. Przygotowuję artykuły zarówno badawcze, jak i popularyzatorskie. Równie chetnie piszę o literaturze gatunkowej, co artystycznej. Komiks? Poezja? Dramat? Czytam wszystko. Naklejki na dżemach również. Regularnie publikuję  m.in. na stronach Empiku w cyklu „Ksiazka tygodnia”.oraz w "Książkach. Magazynie do Czytania".

 

prowadzę WYWIADY, WARSZTATY... AKCJE NIESTANDARDOWE? Bardzo chetnie!

 

RECENZJE, WIERSZ NA DOBRA NOC, BUFOROWANIE - Zobacz moje stałe rubryki na ZdaniemSzota.pl. Zachęcam do wysyłania ksiazek do recenzji – czytam chetnie takze poezje.