Kultura Gniewu, Marceli Szpak, Tillie Walden

[GAZETA WYBORCZA] "Queerowy, empatyczny komiks science fiction. Nadciąga prawdziwa rewolucja" - Tillie Walden, "Załoga "Promienia""

Przeczytałem "Załogę "Promienia"" Tillie Walden w przekładzie Marcelego Szpaka i się zachwycam tym komiksem w artykule, który warto kliknąć.

---

Tillie Walden, amerykańska twórczyni komiksów, od początku swojej kariery zaskakuje łączeniem młodzieżowej fantastyki z niezwykle dojrzałymi opowieściami o wyobcowaniu i potrzebie miłości.

Zachwyciła już w debiutanckim "The End of Summer", który ukazał się w 2015 roku. Opowiedziała w nim historię Larsa, królewskiego dziecka, który spędza nieprawdopodobnie długą zimę w wielkim pałacu, a za towarzyszy ma gigantycznego kota Nemo i siostrę bliźniaczkę. Był to komiks porażający precyzją ilustracji – olbrzymie, przytłaczające wnętrza pałacowe kontrastowały z niewielkimi postaciami bohaterów komiksu.

Trzy lata później Walden była już autorką czterech komiksów i miała na koncie "komiksowego Oscara", czyli Eisner Award. Mając dwadzieścia dwa lata, stała się najmłodszą w historii jego zwyciężczynią.

---

Drogie to, ale jakie dobre! Więcej tutaj

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: W rosole u Musierowicz