Michał Zygmunt, Dzikie Rzeki, Rzeczny Raport

[RZECZNY RAPORT] Odc. 6

Pamiętacie o wyprawie Michał Zygmunt Odra Sound Design? Michał postanowił przepłynąć Polskę - od Bugu przez Wisłę, po Odrę. Ale... coś poszło nie tak. Przeczytajcie:

---

Utknąłem. Minąłem "dzikie rzeki" Bug i Wisłę i nic nie stało mi na drodze. Wolność żeglowania to jednak przywilej. Teraz od kilku dni stoję przed betonową śluzą, która uniemożliwia mi dalsza podróż. W rzecznych urzędach słyszę - zimowe "zlodowacenie toru wodnego", choć płynę już od 3 tygodni i żadnego lodu nie widziałem. Znana powszechnie jest historia francuskiej załogi łodzi, która w tym samym miejscu (węzeł Bydgoski) utknęła na pół roku. Tymczasem rząd ogłasza budowę kolejnych stopni wodnych, mitycznych dróg wodnych, choć te które już są nie działają właściwie i są w takim stanie, że niemal nikt po nich nie pływa. Może ten lód to dobra wymówka, żeby przedłużyć zimowy sen? Ciekawe tylko, że płacimy za drogi wodne, które działają na niby, a kiedy jest wiosna i woda w rzece, nikt nie kwapi się do ich otwarcia. Potem przyjdzie lato i wody nie będzie, bo susza, więc znów nikt nie będzie pływał.

Czekanie wzmacnia charakter mówią. Sprawdzę więc.

---

Mam nadzieję, że Michał nie będzie musiał długo czekać. Ale takiej przeszkody chyba nikt z nas się nie spodziewał. Kibicujcie Michałowi, który dla nas czasem tu pisze i fotografuje.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Czego katastrofa następuje u Haliny Snopkiewicz?