Aleksandra Szwajda, Julita Pasikowska-Klica, Sto Stron

Aleksandra Szwajda, Julita Pasikowska-Klica, "Zielony latawiec"

Wydawnictwo Sto Stron debiutuje książką, która ma - o dziwo - sto stron. Nie wiem jak oni pociągną dalej z tym pomysłem, ale będę kibicował, bo debiutancka pozycja, "Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów" to projekt niezwykle ambitny, będący efektem współpracy ilustratorów i ilustratorek z kilkudziesięciu krajów.

Historia jest prosta - wypuszczony w Polsce latawiec dociera do kolejnych krajów, o których krótkie notki z ciekawostkami pisze Julita Pasikowska-Klica. Każdy kraj to inny autor / inna autorka ilustracji, dzięki czemu jest tu różnorodnie, ale wciąż spójnie i niepapugowato. Do tego klasyka tego rodzaju książki dla dzieci czyli zadania dla maluchów nawiązujące do opowiastki i dużo zabawy w oglądanie.

Nieśmiali są ludzie z wydawnictwa 100 stron, bo na okładce nie ma nawet nazwiska autorki tekstu, ani głównej ilustratorki - Aleksandry Szwajdy. Następnym razem radzę się podpisać na okładce, bo macie być z czego dumne. Wyszła książka estetycznie wspaniała i niegłupia w treści. Polecam uwadze i choć wścibscy szybko odkryją, że uprawiam tu przyjacielski product placement, to uwierzcie mi - zrobiłem wszystko, by kilku błędów w “Zielonym Latawcu” nie było. I NIE MA.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Erna Eltzner to bohaterka powieści jakiej autorki (podaj nazwisko)