Staromiejski Dom Kultury, Debiuty w Staromiejskim Domu Kultury, Elżbieta Łapczyńska, Maja Sołtysik, Bartłomiej Pasiak, Olga Mildyn, Malgorzata Żarów, Agnieszka Jankowiak-Maik

Debiuty w Staromiejskim Domu Kultury - finał 2022

Wczoraj w fantastycznym towarzystwie - Maja Sołtysik, Bartek Pasiak, Babka od histy, Olga Mildyn, Elżbieta Łapczyńska i Małgorzata Żarów podsumowaliśmy nasz czytelniczy rok, a Autorki opowiedziały o życiu po debiucie literackim.

Tym samym do końca dobiegł drugi sezon cyklu "Debiuty" w Staromiejski Dom Kultury.

Gdyby z naszych głosów chcieć wybrać najważniejszą książkę roku to byłaby to z pewnością książka Justyny Sucheckiej, "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze". I to Justyna Suchecka jest jedną z matek chrzestnych idei tego projektu, by angażować do rozmów młode osoby zafascynowane literaturą i rozmawianiem o niej.

Maja w tym roku chyba ze dwa razy przypomniała mi podczas rozmowy: "ja jestem jeszcze dzieckiem", a jak Bartek mówi, że będzie miał w maju maturę, to choć trochę się znamy, wciąż mnie to zdumiewa. Jak to?!

Biorąc się za kuratorowanie cykli, układanie debat, zawsze chcę pamiętać o jednym - jeśli chcesz, żeby ludzie poszli z Tobą, musisz ich najpierw do tego zaprosić. Dlatego zawsze się dzielę - spotkaniami, czasem, pieniędzmi.

Nie wyobrażam sobie organizacji cyklu spotkań, w którym wszystkie wydarzenia są prowadzone przez jedną osobę. Potrzebujemy różnorodności, ale też - w dość tragicznej sytuacji finansowej kultury - podziału tortu, który nie jest jakoś szczególnie atrakcyjnie przystrojony.

Dziękuję wszystkim osobom zaanngażowanym przez te dwa lata w "Debiuty" SDK-u. Czy to pożegnanie? Możliwe. Niedługo więcej szczegółów.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jaki był różaniec u Rolleczek?