Eleanor Catton, Stephen King, Zadie Smith, Ann Patchett, Colson Whitehead, Gazeta Wyborcza, Mariana Enriquez, Mohamed Mbougar Sarr, Paul Murray, Elliot Page, Daniel Clowes, R.F. Kuang, Selby Wynn Schwartz, Janika Oza, Emily Watson, Barbra Streisand

[GAZETA WYBORCZA] "100 najważniejszych książek roku wg "NYT". Zobacz, co już wyszło po polsku"

Nie ma światów idealnych. Nawet w stworzonym przez Pampę Kampanę, bohaterkę nowej powieści Salmana Rushdiego, "Miasto zwycięstwa" (tłum. Jerzy Kozłowski), państwie, gdzie wszyscy są sobie równi, a każde wyznanie jest szanowane, nie wszystko układa się po myśli założycielki.

Powieść słynnego pisarza, która właśnie ukazała się po polsku, znalazła się na liście 100 najważniejszych książek 2023 roku według "New York Timesa".

***

Jest czymś naprawdę fajnym, że kilka dzieł z listy 100 najważniejszych książek roku "New York Timesa" mamy już po polsku. Jest czymś mniej fajnym, że teraz gazety zaczną swoje wyścigi nie tylko na topki, ale też na takie zestawienia "dzieł wszystkich" z danego roku.

***

Już za tydzień dowiemy się, jakie książki znalazły się w top 10 "New York Timesa". Czekamy również na dziesiątkę roku "Książek. Magazynu do czytania". W połowie listopada w "orientalnym" barze w Warszawie słuchałem "Silent night", zatem możemy już chyba bez przeszkód ogłosić - okres świątecznych podsumowań (i piosenek) uważamy za otwarty!

Więcej - TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Całe jej życie opisała Helena Boguszewska