Znak, Zbigniew Uniłowski, Wiesław Myśliwski, Empik

Empik.com - Książka na weekend - "Ucho Igielne"

„Mam już dość tych castingów!” - pokrzykuje M., co przypomina mi czasy, gdy poszukiwanie mieszkania do wynajęcia było tematem najbardziej rozpalającym moje towarzystwo. Byliśmy studentami i „własny pokój” do zarządzania światem, to było coś najważniejszego. #noraczej

To też idealny temat dla literatury, by snuć opowieści nie tylko o lokatorach, ale i wynajmujących – często kobietach, zwariowanych, trochę szalonych, wrednych sekutnicach. Młodość przeciwko starości, łatwy kontrast, na którym wygodnie buduje się historię.

---

Na portalu empikultura piszę o "Wspólnym pokoju" Uniłowskiego i "Uchu igielnym" Myśliwskiego. Polecam lekturę, bo to pierwszy z cyklu felietonów o książkach, które zamówił u nas Empik.

Uprzedzając kontrowersje informuje, że firma nie ma wpływu na wybór tytułów, o których bedziemy pisać, a za teksty nam zapłacono. Co jest sporą różnicą w porównaniu do różnych innych księgarni (wcale nie kameralnych), które chcą byśmy dla nich pracowali za wpis do CV. Polecam lekturę, bo uczciwie sie narobiłem i myślę, że to ciekawy tekst.

CAŁOŚĆ TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak miała na nazwisko Oleńka z "Potopu"?