Wydawnictwo BOSZ, Agnieszka Taborska, Godzina bez fikcji, Reset Obywatelski, audycja

Reset Obywatelski - Godzina bez fikcji odc. 33 - Agnieszka Taborska

Czyżby surrealiści odkryli odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań, jakie człowiek sobie zadaje - jak żyć? Agnieszka Taborska w swoim "Poradniku surrealistycznym" przygląda się szalonemu życiu surrealistów i proponuje nam, byśmy choć w niewielkim stopniu spróbowali sami spojrzeć na świat ich oczami. A były to nie tylko oczy mężczyzn - Bretona, Dalego, czy Ernsta, ale i kobiet. Meret Oppenheim, Lee Miller, Claude Cahun, Leonora Carrington, Dora Maar, Dorothea Tanning i wiele innych kobiet było uczestniczkami i współtwórczyniami surrealizmu.

W "Godzinie bez fikcji" z Agnieszką Taborską będziemy rozmawiać o tym dlaczego historia na jakiś czas o nich zapomniała, jaki był ich wkład w surrealizm, ale też o tym jak żyć trochę na opak tego, co dookoła nas. Audycją z Agnieszką Taborską żegnam się z Państwem na pewien czas. 33 odcinki "Godziny bez fikcji" to była wspaniała przygoda, za którą dziękuję Resetowi Obywatelskiemu, ale przede wszystkim Państwu, naszym fantastycznym osobom słuchającym.

Czy, kiedy i w jakiej formie wróci audycja nie chcę dzisiaj mówić, dzisiaj będziemy mówić o tym, że w życiu można zrobić więcej niż nam się pozornie wydaje. Potrzeba tylko użyć wyobraźni.

 

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak ma na imię ojciec Izabeli Łęckiej?