Znak, Empik, Marek Krajewski

Pożegnanie z Mockiem. Wywiad z Markiem Krajewskim

Ostatni "Mock"!

Marek Krajewski zapowiedział pożegnanie ze swoim bohaterem. Nie czytałem wszystkich "Mocków", ale kilka tytułów z tej serii sprawiło, że zarwałem noce.

Przy okazji premiery ostatniej powieści o przygodach Eberharda porozmawiałem z Autorem.

---

Szot - Protesty mogą wpłynąć na zmianę decyzji?

Krajewski - Raczej nie. Mówię „raczej”, albo „chyba”, bo w takiej sprawie trudno powiedzieć coś pewnego. Jestem człowiekiem, który nie dopasowuje świata do siebie, ale sam siebie dopasowuje do świata. Co to znaczy? Nie urządzam świata po swojemu, nie wygłaszam kategorycznych sądów, nie składam zdecydowanych obietnic. Życie mnie nauczyło, że to bywa nierozsądne.

Czytelnicy, którzy protestują przeciwko mojemu – bardzo przyjacielskiemu – pożegnaniu z Eberhardem Mockiem, nie wpłyną na tą decyzję. Została ona podjęta i już jest realizowana. Obecnie pracuję nad zupełnie inną książką, która ukaże się mniej więcej za rok. Do Mocka nie wrócę na pewno w ciągu najbliższych kilku lat, ale nie wiem, co się wydarzy w przyszłości. Jak świat mi zasugeruje, że powrót do niego byłby właściwy, to nie mogę go wykluczyć. Ale co będzie za dziesięć, czy piętnaście lat? Nie wiem, świat może być inny i stawiać przede mną inne zadania.

---

Więcej - TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Wakacyjne morze Zofii Posmysz