Dowody Na Istnienie, Mariusz Szczygieł, Gazeta Wyborcza, Julianna Jonek-Springer, Dowody

[GAZETA WYBORCZA] "Mariusz Szczygieł zmienia nazwę wydawnictwa. Ma dość pytań o istnienie Boga"

- Najpierw dziewięć lat tłumaczyliśmy się z istnienia. A od dzisiaj z braku istnienia. Nie dogodzisz - mówi Julianna Jonek-Springer, redaktorka naczelna wydawnictwa.

"Dowody na Istnienie" stały się zwykłymi "Dowodami".

- Ile ja się natłumaczyłem, że nie ma dowodów na istnienie Boga, tak jak nie ma na jego nieistnienie - mówi Szczygieł. - O Bogu wiemy niewiele, znamy się na faktach - wtóruje mu Magdalena Gorlas z działu promocji wydawnictwa.

Zdaniem reportera nadchodzą ciężkie czasy dla wydawców. - Nawet wydawnictwo z ambicjami, jak Dowody, musi respektować prawa rynku - mówi "Wyborczej" Szczygieł. - Możemy być filozofującymi marzycielami, czytelnikami literatury niełatwej, wydawcami reportażu literackiego, ale musimy respektować rzeczywistość. Bez konkretu, prostego przekazu, nazwy, którą się pamięta od razu, ciężko osiągnąć komercyjny sukces. Wydawnictwo jest, niestety, biznesem.

---

Co sądzicie o tej decyzji? Czy też widzicie jej humorystyczny (choć i lekko tragikomiczny) wymiar? Trochę więcej piszę dziś w GW, a jako były pracownik, autor i współpracownik przyznaję, że nic o decyzji nie wiedziałem. I miałem z tego wczoraj sporo radochy. Nie ma Dowodów na Istnienie. Zawsze o tym wiedziałem 😉

Czytamy TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Iwasiów jak lody