Gazeta Wyborcza, Iga Świątek

[GAZETA WYBORCZA] "Co najmniej 12 tytułów na rok. Iga Świątek zachęca do czytania"

Iga Świątek ogłosiła, że zamierza przeczytać w 2023 roku przynajmniej 12 książek. Tenisistka w mediach społecznościowych zachęca fanów do "czytania z Igą".

---

"Czytaj z Igą" i "Iga czyta", to dwa hasła, które pojawiły się w mediach społecznościowych Igi Świątek. Choć aktualnie najlepsza rakieta świata przyznała, że jest "trochę zajęta na co dzień", to nie zamierza odpuszczać także w dziedzinie czytelnictwa.

Jak wyznała Świątek, lubi grube książki, jak na przykład mające ponad tysiąc stron, rozsławione filmem z udziałem Vivien Leigh i Clarka Gable'a, powieść Margaret Mitchell z 1936 roku, "Przeminęło z wiatrem".

Iga Świątek podzieliła się z fanami informacją, że w 2022 roku przeczytała 20 książek. W tym roku zamierza przeczytać minimum 12 tytułów. - Chcę motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą. Chcę też dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej - napisała Świątek.

---

Czuję w tym reklamę czytnika ebooków, ale to i tak rzadki przykład popularnej osoby z Polski, która swój wizerunek buduje mówiąc o literaturze. W redakcji słyszałem nawet, że to "przełom". Możliwe.

To nie jest szczyt moich możliwości w pisaniu hot-newsów, ale staram się. O książkach pogadamy od poniedziałku. Mam dla was coś naprawdę złego. I naprawdę dobrego.

A dzisiaj - czytaj jak Iga Świątek! Więcej - TUTAJ.
 

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Wisława Szymborska literackiego Nobla dostała w roku...