Wojciech Stefaniec, Joanna Kuciel Frydryszak, Gazeta Wyborcza, Daniel Odija, Michał Książek, Tomasz Wiślicz, Międzynarodowe Targi Książki, Jaśmina Korczak-Siedlecka

[GAZETA WYBORCZA] "Międzynarodowe Targi Książki. Tego nie można przegapić"

Przed nami Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie, a podczas targów setki spotkań z pisarzami i pisarkami, nagrody, emocje!

Przygotowałem dla Was przewodniczek po targach. Na co się wybrać? Z pewnością warto spędzić czas z Michałem Książkiem, nominowanym do Nagrody im. Kapuścińskiego za „Atlas dziur i szczelin", który zamierza zabrać nas w „biodróż wokół PKiN".

- Biodróż pozwala na nowo zobaczyć miejsca uważane za znajome i nieciekawe, jak gdyby raz jeszcze je zamieszkać — piszą organizatorzy wycieczki.

Podczas targów nie zabraknie spotkań dla młodszych czytelników i czytelniczek oraz wokół literatury tworzonej z myślą o nich. W piątek o fenomenie literatury YA w Niemczech i rozwoju tamtejszego BookToka opowie Felicia Hofman, szefowa działu marketingu wydawnictw dtv. O polskich tytułach YA dyskutować będą również wydawcy w dyskusji "Książki Young Adult — szok i niedowierzanie", a z popularnymi bookstagramerami jak Paweł "ten Truskolaski", będzie można się spotkać w Kawiarni w Kinotece.

Również w piątek, o 16:00 w Rotundzie PKO odbędzie się spotkanie ze zwycięzcami ubiegłorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Danielem Odiją i Wojciechem Stefańcem, którzy opowiedzą o tworzonej od siedmiu lat serii komiksowej "Bardo". Spotkanie będzie też premierą ostatniego tomu cyklu. O 17:00 na pewno będzie trudno dostać się do Sali Kijów w PKiN, gdzie w dyskusji o chłopstwie Joannie Kuciel-Frydryszak, autorce "Chłopek" towarzyszyć będą historycy Tomasz Wiślicz i Jaśmina Korczak-Siedlecka.

Na co warto przyjść? Wszystkie propozycje znajdziecie w moim miejscu pracy.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Wakacyjne morze Zofii Posmysz