Ezop, patronaty, Kallia Papadaki, Ewa T. Szyler

[PATRONAT] Kallia Papadaki "Dendryty"

W miejscowości z której pochodzę w ciągu roku aresztowano burmistrza za łapówkarstwo i proboszcza za pedofilię, dlatego nie mogłem sobie odmówić przyjemności i objąłem patronatem książkę Kalli Papadaki "Dendryty", która dzieje się w Camden, amerykańskim mieście, które słynie m.in. z tego, że miało tam miejsce pierwsze masowe morderstwo w Stanach, a trzech burmistrzów skończyło w więzieniu z wyrokami za korupcję.

Bardziej na serio to powieść Papadaki jest sagą o greckich imigrantach, którzy w Camden próbują zrealizować swój "amerykański sen". Jak im to idzie? Jak wygląda Ameryka oczami imigrantów? Co lepsze - diaspora czy integracja? Bardzo to jest dobra powieść.

Tłumaczyła Ewa T. Szyler, a o książce kilka razy będę pisał namawiając was do jej lektury. Patronat - bo to jednak ważne - jest wolontariacki, a więc nie otrzymałem za niego wynagrodzenia. To też mój pierwszy w tym roku patronat, bo jestem bardzo ostrożny w dawaniu nazwiska na okładki (nawet jak się proponuje finansowe zadośćuczynienie), więc mam nadzieję, że “Dendryty” się Państwu spodobają.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Erna Eltzner to bohaterka powieści jakiej autorki (podaj nazwisko)