Rachel Cusk, Kazuo Ishiguro, Gazeta Wyborcza, Richard Powers, Booker, Damon Galgut, Mary Lawson, Karen Jennings, Anuk Arudpragasam, Nadifa Mohamed, Patricia Lockwood

[GAZETA WYBORCZA] Wojciech Szot, "Booker 2021. Wśród nominowanych Kazuo Ishiguro i Rachel Cusk"

Wciągające opowieści, geograficzna rozpiętość, różnorodność punktów widzenia i wysoki poziom literacki - zdaniem Gaby Wood, dyrektorki literackiej Booker Foundation to cechy łączące książki z długiej listy tegorocznych nominowanych do tej prestiżowej nagrody.

Na liście nominowanych do nagrody Booker 2021 znalazły się książki uznanych autorów i autorek, jak pochodząca z Kanady Rachel Cusk ("Second Place"), noblista Kazuo Ishiguro ("Klara i słońce", tłum. Andrzej Szulc), południowoafrykański twórca dramatów i powieści Damon Galgut (za książkę "The Promise"), dla którego jest to trzecia nominacja do tej prestiżowej nagrody.

Niekwestionowaną gwiazdą literatury jest również Richard Powers, autor powieści "Listowieść" (tłum. Michał Kłobukowski), za którą dwa lata temu otrzymał Pulitzera. Do Bookera został nominowany za "Bewilderment", powieść łączącą obyczajową historię miłości ojca do syna z dystopijną political fiction o wizjach życia pozaziemskiego.

Całość TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Co miał na piersi wykłute Azja Tuhaj-bejowicz?