Znak, Gazeta Wyborcza, Zofia Zaniewska-Wojtków, Piotr Wojtków, Nikola Hahn

[GAZETA WYBORCZA] "Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa. Polecamy książki na weekend"

[KSIĄŻKI NA WEEKEND]

Z Magdaleną Dubrowską, Nogaś na stronie i Martą Górną polecamy wam lektury.

---

Gdy już sympatyczne i samobieżne futro zawitało do naszego domu, niejeden świeżo upieczony opiekun i opiekunka odkryli, że pies to wyzwanie. Pogryzione kapcie, wycie do klamki, nerwowe reakcje na spacerach, a może być jeszcze gorzej. Na pomoc przyszli im autorzy i autorki poradników.

Dla Zofii Zaniewskiej-Wojtków i Piotra Wojtkowa, psich trenerów i behawiorystów, poradnik "Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa" to już druga książka poświęcona temu, jak pracować z czworonogami. Po elegancko wydanym poradniku "Słuchając psa" przyszedł czas na obszerne kompendium poświęcone psio-ludzkim relacjom.

Internetowe fora pełne są porad dla opiekunów psów. Często informacje na nich podawane są sprzeczne, a piszący je - przekonani o swojej racji. Wszyscy mają dobre intencje, ale warto być wyrozumiałym nie tylko dla psa, ale i dla człowieka. Bo zestresowany człowiek to zestresowany pies. Nic na siłę, to zasada, która obowiązuje obie strony, a kompromis w psio-ludzkiej relacji jest pojęciem kluczowym.

(...)

I choć bywa męczącym fakt, że w trakcie naszych wspólnych podróży ćwierć mojego mózgu przechadza się na poziomie chodnika, wyłapując nadciągające kłopoty, to dzięki Tajfunowi codziennie odkrywam, że świat może być inny, niż mi się wydaje. A to jedna z najważniejszych współcześnie lekcji, które możemy odebrać. Może wtedy nie tylko psom będzie lepiej, ale i ludziom?

Więcej dobra jak klikniecie.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jaki był różaniec u Rolleczek?