W.A.B, Marcin Świetlicki, Dowody Na Istnienie, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wolno, Jan Sowa, Krzysztof Wolański, Miron Białoszewski, Alicja Biała, Wiktor Osiatyński

NOTES NA 6 TYGODNI, NUMER 116

"Rocznice, zwłaszcza te “narodowe” bywają nieznośne i z pewnością wiele czytelniczek i czytelników “Notesu” najchętniej obchodzi je z daleka, zaszywając się na wsi, przed serialami lub poza granicami naszej cudownej ojczyzny. Nie rzucę w was kamieniem ani brukiem, choć przykładnie szlifuję te drugie na antifowych manifestacjach. Jeśli planujecie jednak wyjeżdżać w tym roku, by od Polski trochę uciec, to może włączcie odrobinę przekory i zabierzcie ze sobą książki, które mówią o Polsce. Można na przykład wsiąść na rower, pojechać czterdzieści kilometrów na północ od Warszawy, usiąść na plaży z widokiem na Bug wpadający do Narwi i z plecaczka wyciągnąć “Polskę” Marcin Świetlickiego z ilustracjami Aliny Białej".

W najnowszym NOTES.NA.6.TYGODNI piszemy o "Polsce", "Chamowie", "Sport nie istnieje" Sowy i Wolańskiego oraz "Wembley, Wimbledon" Osiatyńskiego. Polecamy się i Notes.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Skąd się biorą dzieci? Podaj miasto