Maciej Świerkocki, Maciej Płaza, Michał Kłobukowski, Jolanta Kozak, Piotr Bikont, Jan Gondowicz, Alberto Manguel, Gianni Guadalupi

Empik.com - Książka na weekend - Alberto Manguel, Gianni Guadalupi, "Słownik miejsc wyobrażonych"

Niezwykła książka - czytelnicza przygoda na wiele godzin, dni i pewnie lat. Świetni tłumacze, a do tego polskie hasła dodane przez Jana Gondowicza i Andrzeja Brzozowskiego.

"Wszyscy mamy problem z listopadem. Nie chodzi tylko o to, że pogoda nas nie rozpieszcza, nagle jest ciemno, ponuro, zimno, deszczowo. Ale o ten czas, pomiędzy wspomnieniem zmarłych, smutno obchodzoną w Polsce rocznicą odzyskania niepodległości, a wybuchem świątecznego szaleństwa konsumpcjonizmu, które niekoniecznie musi wprawiać nas w dobry humor. Zbliżamy się do końca roku, nasze mózgi zaczynają pracować nad podsumowaniami, niektórzy myślą o postanowieniach. Zero radości, mówię wam. Co należy zrobić? Samemu sobie do domu radość przynieść. Lub wybrać kuriera. A ten najlepiej niech przyniesie wam „Słownik miejsc wyobrażonych”, dzieło monumentalne, dzięki któremu w każdej chwili będziecie mogli się przenieść do krajów odległych, szalonych i wyobrażonych. Najbezpieczniejsza ucieczka z dostępnych w naszej kulturze"

Więcej w empikowym magazynie Pasje. KLIK!

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Co miał na piersi wykłute Azja Tuhaj-bejowicz?