Państwowy Instytut Wydawniczy, Herman Melville, Bronisław Zieliński, Empik, Książka Tygodnia

[KSIĄŻKA TYGODNIA] Herman Melville, "Billy Budd"

Macie noworoczne postanowienia książkowe? 52 książki przeczytane w 2021 roku? A może powrót do dzieciństwa i ponowna lektura szkolnych fascynacji literackich? W tym roku z pewnością warto zastanowić się nad naszą pogonią za nowościami i znaleźć choć trochę czasu na lekturę książek starszych, z innych epok, po to by zobaczyć co w nich uniwersalne, zaskakujące, dlaczego przez lata fascynowały i do dziś są czytane, choć już przez nieliczne grono czytelników i czytelniczek.

Książką wręcz idealną dla kogoś, kto chce cofnąć się w czasie i pamięta dziecięce czy młodzieżowe książki marynistyczne, o wielkich statkach, bitwach i nieustraszonych morskich wilkach, będzie “Billy Budd. Opowieść wtajemniczonego ” Hermana Melville’a w przekładzie Bronisława Zielińskiego i z kapitalnym posłowiem Adama Lipszyca.

To niewielka - licząca zaledwie 150 stron powieść o Billy’m, “Urodziwym Marynarzu”, który pod koniec XVIII wieku, a więc prawie 90 lat przed powstaniem książki, zostaje przymusowo wcielony na okręt Jego Królewskiej Mości, “Bellipotent”.

Calość tutaj.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Iwasiów jak lody