Filip Springer, podcast, Znad Mapy

[ZNAD MAPY 006] Filip Springer - podcast

Filip Springer zdradza tajniki swojej nowej książki (przez minutę, potem gadamy o innych sprawach)

---

Jak co tydzień mam dla Was wakacyjny podcast Znad Mapy. Z pisarzami i pisarkami rozmawiam o ważnych dla nich mapach.

Gościem szóstego odcinka podcastu jest Filip Springer, znany Państwu reporter, publicysta, współtwórca Szkoły Ekopoetyki.

Mapą od której wyszliśmy jest mapa przygotowana przez Filipa na potrzeby pracy nad książką “Zegarmistrz”. A, że jak zawsze zboczyliśmy z tematu i znaleźliśmy się nad Odrą, to już Państwo odkryją słuchając naszej rozmowy.

UWAGA - w rozmowie Filip zdradza również pewne szczegóły dotyczące jego nowej książki, choć jako rasowy dziennikarz z XXI wieku powinienem napisać - Springer zdradza Szotowi tajemnice swojej nowej książki!

---

Szot - Na początku pandemii zrobiłeś film na którym pokazywałeś swoje foldery, pliki, mapę myśli przeniesioną na komputer. Wzbudziło to niesamowite emocje wśród oglądających. Jesteś wręcz nieprawdopodobnie uporządkowany w tym wszystkim.

Springer - Lubię mieć pod kontrolą cały ten proces, choć teraz uczę się, jak się tej kontroli pozbyć, żeby to było z korzyścią dla tekstu. I to nie jest łatwy proces, takie pisanie nie idzie łatwo, jak mi szło pisanie tekstu czysto reporterskiego. Uczę się tego w których obszarach pracy nad tekstem mogę sobie odpuścić. I to jest absolutnie wspaniałe doświadczenie, odkrywać swoją opowieść w toku jej pisania, a nie mieć na wszystko diagramie.

 

Podcasty Znad Mapy znajdziecie na Spotify, Apple, Google Podcasts i wielu innych platformach

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak ma na imię ojciec Izabeli Łęckiej?