Mariusz Szczygieł, Lucy Maud Montgomery, Roman Pisarski, Olga Gitkiewicz, Kurt Vonnegut, Ryszard Kapuściński, Ingeborg Bachmann, Rafał Wojaczek, Edward Pasewicz, Jan Grabowski, Mateusz Pakuła, Agata Romaniuk, Ishbel Szatrawska, Bertolt Brecht, Artur Domosławski, Natalia Szostak, Sean Carrol

Książki, które zmieniają życie?

Czy książki zmieniają życie? Odruchowo przytakniemy. Ale jakie tytuły zmieniły nasze żywota? Tu bywa trudniej z odpowiedzią.

Moje życie na pewno zmienił "Puc, Bursztyn i goście" Jana Grabowskiego i o tym napisałem Wam w tekście, w którym zadaję to pytanie kilku osobom.

Jakie książki wybrali Mariusz SzczygiełAgata RomaniukNogaś na stronieNatalia Szostak. Czytelniczka, Mateusz Pakuła, Ishbel Szatrawska, Edward Pasewicz, Joanna Ostrowska, Michał Olech i Olga Gitkiewicz?

O tym przeczytacie w tekście, którego lokalizację znajdziecie w komentarzu.

---

Michał Olech, polonista, który obecnie jest sekretarzem jednego z wydawnictw nie miał żadnych problemów z odpowiedzią na zadane pytanie.

- „Imperium” Kapuścińskiego sprawiło, że przestałem być komunistą. Kimś trzeba było być za młodu.

- A po „Imperium”?

- Nikim szczególnym.

---

Joanna Ostrowska, autorka „Onych” i laureatka Nagrody Nike Czytelników jest osobą zabieganą.

- Żadnego uzasadnienia, chyba żeś zwariował, ledwo umiem zęby umyć, taka jestem zmęczona. Jedyne, co mogę napisać to: „Malina” Ingeborg Bachmann. Ta niejednorodna, fragmentaryczna, obsesyjna powieść o historycznych traumach, miłości została napisana przez austriacką pisarkę na początku lat 70. Sama autorka, która zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 1973 roku mówiła, że jest to jej „duchowa, wyimaginowana autobiografia”. Zdecydowanie jedna z tych książek, które naprawdę raz w życiu trzeba przeczytać.

Więcej - jak klikniecie. Bardzo zachęcam.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywał się chomik Ewy Kuryluk?