Natalia Osińska, Agnieszka Brodzik, Michał Witkowski, Emilia Skowrońska, Casey McQuiston, Maia Kobabe, Hubert Brychczyński, Pasje, Emilia Padoł, Joanna Sokolińska, Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, Benjamin Alire Sáenz

Empik Pasje - Co czytać po „Heartstopperze”?

Jesteśmy świadkami zmiany, o której skali trudno wyrokować. Jak pisze Joanna Sokolińska: - Coś, co w moim pokoleniu było informacją intymną, przekazywaną w ramach zwierzeń najbliższym osobom, często ze skrępowaniem, w świecie moich dzieci jest komunikatem tak podstawowym, jak podanie imienia.

Autorki “Mów o mnie ono” dostrzegają, że swoboda w rozmowie o seksualności, płciowości wśród młodych ludzi jest dużo większa niż w starszej części społeczeństwa. Zastanawiam się na ile ta zmiana dotyczy liberalnych osób mieszkających w większych miastach, ale faktem jest, że queerowe nastolatki są wszędzie i wszędzie spotykają się z większą lub mniejszą nieufnością ludzi przyzwyczajonych do binarnych podziałów.

W oswojeniu tematu pomoże nam ten świetny poradnik, w którym są i fragmenty reporterskie i publicystyczne, a nawet rozważania poświęcone bardziej zaawansowanym działom queeru, jak choćby twórczość Paula B. Preciado. Książka zarówno dla tych, co uważają że “to moda” (może przestaną tak uważać), jak i dla tych, co szukają rzetelnej informacji.

A dla tych, co chcą więcej poczytać o “tęczowych” książkach, które warto przeczytać niezależnie od wieku - napisałem kilka tysięcy znaków dla serwisu Pasje. TUTAJ CZYTAMY.

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: W jaki dzień zaczyna się poniedziałek? W mianowniku.