patronaty, Wojciech Charchalis, Wydawnictwo Wyszukane, Rosa Montero

Patronat - Rosa Montero, “Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę”, tłum. Wojciech Charchalis

Już za kilka dni* nowa - długo wyczekiwana - powieść Rosy Montero “Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę” w przekładzie Wojciecha Charchalisa.

Montero, hiszpańską pisarkę i dziennikarkę, możecie znać m.in. z powieści "Instrukcja, jak ocalić świat" i "Łzy w deszczu".

Autorka tak pisała o "Tej żałosnej myśli..." :

"Kupiłam pół tuzina biografii Madame Curie, o której już wcześniej co nieco wiedziałam, ale nie za wiele. I zaczęło w mojej głowie rosnąć coś bezkształtnego. Pragnienie opowiedzenia jej historii moimi słowami. Pragnienie, żeby użyć jej życia jako idealnej miary, potrzebnej do zrozumienia mojego; i nie mówię o teoriach feministycznych, ale o próbie rozwikłania, jakie jest miejsce kobiety w społeczeństwie, w którym tradycyjne miejsca zostały zamazane (mężczyzna też chodzi zagubiony, oczywiście, ale to bagno niech bada jakiś facet)".

Jako były pracownik (trzy miesiące wytrzymałem, takie mieliśmy dyrektora} muzeum im. Marii Skłodowskiej-Curie i "mariolog" w sercu mam przyjemność patronować wydaniu tej książki, którą opublikuje Wydawnictwo Wyszukane. Premiera książki już za kilkanaście dni, mam nadzieję, że znajdziecie na nią miejsce w swoich decyzjach konsumenckich.

* A jednak w połowie kwietnia

/za patronat dostanę wynagrodzenie/

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywał się chomik Ewy Kuryluk?