Tomasz Swoboda, Maciej Świerkocki, Virginia Woolf, Marcel Proust, Joseph Conrad, Magda Heydel, Gazeta Wyborcza, Piotr Gliński, dotacje

[GAZETA WYBORCZA] "Transfobiczne piekło i umacnianie katolicyzmu za publiczne pieniądze. Co dofinansował Gliński?"

Ten tekst można zatytułować "skandal", ale czy spodziewaliśmy się czegoś innego? Dotacje Ministra Kultury dostała transfobiczna książka, komiksy o katolickich świętych, poradniki "katolickiej moralności". Na szczęście na liście są też nowe przekłady arcydzieł literatury.

Ministerstwo Kultury przyznało dotacje w programie "Literatura". (...)

Nakładem oficyny Officyna ukażą się przy wsparciu publicznym: nowy przekład "Pani Dalloway" Virginii Woolf, nad którym pracuje Magdalena Heydel (dotacja 24,5 tys. zł); "Uwięziona" Marcela Prousta w przekładzie Tomasz Swobody (dotacja 38 tys. zł) oraz „Nostromo" Josepha Conrada w przekładzie Macieja Świerkockiego (dotacja 34 tys.). (...)

Kwotą niemal 10 tys. złotych ministerstwo wsparło również "publikację i promocję" tomu "Szymborska. Listy", który ukaże się w wydawnictwie a5 z okazji setnej rocznicy urodzin Noblistki. (...)

Na koniec hity, a raczej autor HiTu. Nie mogło być listy dotacji bez profesora Wojciecha Roszkowskiego, który 28 tys. złotych dostanie na drugi tom książki "Trójmorze Kultur".

Wsparto również "rozmowy o Janie Pawle II" pod mocno spóźnionym tytułem "Zbudujmy cywilizację miłości" (...) "Nieodwracalna krzywda. Transpłciowe uwiedzenie naszych dzieci", to tytuł książki, na którą 18 tysięcy złotych otrzymała firma "Dystrybucja AA", będąca dystrybutorem - co za zaskoczenie! - wydawnictwa AA, które od lat jest jednym z największych beneficjentów ministerialnych grantów.

Nieodwracalna krzywda od lat dzieje się transpłciowym, queerowym dzieciakom, ale od strony rządu i instytucji publicznych...

Więcej - TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Co miał na piersi wykłute Azja Tuhaj-bejowicz?