Michał Olszewski, Adam Wajrak, Agora, Tomasz Samojlik, Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza, Marek Sterlingow, Dorota Karaś, Natalia Szostak, Emilia Dłużewska, Jarosław Kurski, Jarosław Szubrycht, Paweł Figurski, Jarosław Sidorowicz, Wojciech Czuchnowski, Robert Jurszo, Tomasz Ulanowski, Paulina Reiter, Małgorzata I. Niemczyńska, Paula Szewczyk, Marcin Wójcik, Grzegorz Walczak, Beata Dżon-Ozimek, Wacław Radziwinowicz, Michał Kokot

[GAZETA WYBORCZA] "Od Putina po Obajtka. Książki, które w 2023 roku wydali autorzy "Wyborczej""

Putin, Obajtek, Urban, ornitolog z Auschwitz, pierwsza Polka, która opłynęła glob, ale też opowieści o osobach transpłciowych czy prozatorskie debiuty. Oto książki, które wydały i wydali w tym roku dziennikarki i dziennikarze "Wyborczej".

Dziennikarze "Wyborczej" nie ograniczają się tylko do artykułów, które możecie znaleźć w naszym serwisie. Ludzie "Wyborczej" piszą książki. I to jakie! Grube, wciągające, analityczne, nowatorskie, osobiste i przejmujące. Zobacz, co napisali.

Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „GW", napisał porywającą, autobiograficzną opowieść reporterską "Dziady i dybuki", za którą w 2023 roku otrzymał kilka prestiżowych nagród.

Niewiele osób zwróciło uwagę na podtytuł książki Kurskiego - "Opowieść dygresyjna". Otóż my w "Wyborczej" nie możemy sobie pozwalać zbyt często na dygresyjność. Oczekujecie od nas pisania klarownego i uporządkowanego. Czy zatem pisząc książki, jesteśmy dygresyjni i wylewni? Chyba tak, skoro książki dziennikarek i dziennikarzy "Wyborczej", które ukazały się w mijającym roku, liczyły nawet 700 stron.

Wspomniałem o nagrodach dla Kurskiego. Nie można zapomnieć, że Jarek Szubrycht został w tym roku laureatem Nagrody Literackiej "Gdynia" w kategorii esej za książkę "Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu". "Twoje Życie jest Heavy" - głosi jeden z napisów na okładce książki Szubrychta, która wciąga nawet ludzi, którzy metale dzielą na szlachetne, lekkie i aktywne. Dla fanów Szubrychta mam dobrą wiadomość - właśnie ukazało się kolejne wydanie napisanej przez dziennikarza "GW" historii zespołu Vader - "Vader. Wojna totalna". Wydanie jest jubileuszowe (chodzi o jubileusz Vadera, nie Szubrychta), więc pewnie tym bardziej warto.

CAŁOŚĆ TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Co miał na piersi wykłute Azja Tuhaj-bejowicz?