Biuro Literackie, Bohdan Zadura, Hałyna Kruk, Empik, Książka Tygodnia

[KSIĄŻKA TYGODNIA] Hałyna Kruk, "Ktokolwiek, tylko nie ja"

Od zbioru opowiadań Hałyny Kruk, ukraińskiej poetki debiutującej jako prozaiczka, Biuro Literackie rozpoczyna serię “Nowy europejski kanon literacki”. Mam nadzieję, że kolejne wybory wydawnictwa będą równie dobre, jak pierwszy tytuł, bo “Ktokolwiek, tylko nie ja” czyta się zachłannie w jeden wieczór.

Kwarantanna Marii i jej rodziny przebiegała bez większych problemów. Dzieci przeszkadzały od rana do nocy, mąż co chwilę podjadał, a bohaterka opowieści Hałyny Kruk postanowiła obejrzeć wszystkie opery świata. - Szósty dzień kwarantanny postawił jednak zasadniczą kwestię: ktoś musi wyjść na zewnątrz.

"Kogo gotowi są poświęcić, jeśli wszystko pójdzie wedle najgorszego scenariusza"?

"Ktokolwiek, tylko nie ja" to prozatorski debiut znanej polskim czytelnikom i czytelniczkom ukraińskiej poetki, Hałyny Kruk. Niejednorodna stylistycznie książka jest czymś na przecięciu powieści i zbioru opowiadań. Z jednej strony poznajemy kilkanaście bohaterek, których życie koncentruje się wokół utraty, tęsknoty czy traumatycznych momentów. Z drugiej - wszystkie one układają się w epicką nieomal opowieść o kobiecości.

Więcej - TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywał się chomik Ewy Kuryluk?