Empik, Książka Tygodnia, Filtry, Alejandro Zambra, Carlos Marrodán Casas

[KSIĄŻKA TYGODNIA] Alejandro Zambra, "Chilijski poeta"

“Chilijski poeta” to pełna nienachalnego humoru, przenikliwa analiza społeczeństwa czasów odbudowy po katastrofie. Powieść zabawna, ironiczna, erotyczna i przygodowa. Zdecydowanie warta waszego czasu.

Początki mojej znajomości z książką Alejandra Zambry, “Chilijski poeta” nie były najłatwiejsze. Towarzyszyliśmy sobie niechętnie. A to egzemplarz zamiast pojechać ze mną na wycieczkę, zawieruszył się gdzieś między stosikiem hańby, a wstydu. A to ja, po trzydziestu stronach lektury książki, przełożonej przez Carlosa Marrodána Casasa, miałem serdecznie dość jej głównego bohatera, Gonzala i jego erotycznych problemów. A to czas był świąteczny i złożona sobie obietnica nadrobienia tej niemal 500-stronicowej powieści, podlegała negocjacjom z pierniczkami. Wiadomo - pierniczki w święta mają tendencję do wygrywania z czytaniem.

Gdy już wydawało mi się, że z Zambrą mi nie po drodze, nagle w dwa dni wchłonąłem niemal całą książkę. Nie, nie zabrano mi biblioteki, nie wyłączono telefonu. Po prostu się wciągnąłem. “Chilijski poeta” wciąga czytelnika powoli, ale skutecznie. I choćby dlatego warto go przeczytać.

Więcej o powieści chilijskiego prozaika, który kiedyś był poetą - TUTAJ

Skomentuj posta

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Całe jej życie opisała Helena Boguszewska